
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Positive |
| Min Input Voltage | 7 V |
| Output Current | 100 mA |
| Output Voltage | 5 V |
| Output Type | Fixed |
| Max Input Voltage | 20 V |
| Load Regulation | 60 mV |
| Line Regulation | 150 mV |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$1.03306
Ext.Price$1.03306
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.03306 | $1.03306 |
| 10 | $0.84768 | $8.47680 |
| 25 | $0.77102 | $19.27550 |
| 50 | $0.70129 | $35.06450 |
| 100 | $0.63787 | $63.78700 |
| 300 | $0.61132 | $183.39600 |
| 500 | $0.58588 | $292.94000 |
| 1000 | $0.56212 | $562.12000 |
